Pořiďte vánoční dárek jako žádný jiný

Co by kdyby… Habrovka nebyla?

Samozřejmě že bude! Tentokrát na téma "Co by kdyby".

⏰ S podzimem se Habrovka pomalu převléká do nového kabátku, který vám brzo odhalíme, a stejně jako před rokem zahajujeme čekání na další ročník vánočním předprodejem.

🎄 Co by kdybyste pod stromeček nadělili lístek na příští Habrovku a k němu i malý dáreček? Spolu se zlevněným předprodejem tentokrát nabízíme limitovaný dárkový balíček ve 2 podobách. Dáreček osobně zabalíme a pošleme, abyste ho pod stromečkem měli včas. Neváhejte! Speciální Vánoční balíčky prodáváme pouze do 13. 12. 2023!


Zákulisní info v mailu? Odebírej náš oběžník!

Nebo nás sleduj na sítích


Doprovodný program Habrovky 2023

Opět jsme si pro vás v rámci doprovodného programu připravili několik skvělých projektů. Co bylo v nabídce?

 🎎 Kosmo_nauty
📚 Nakladatelství BAOBAB a KHER
🫶 HomeSharing
🖌️ Ateliér Jen sen
🧵 ČOOLEK

... a další. 👉 Mrkněte na celý doprovodný program 

Pátek 2.6.

Korben Dallas
Hudba

Za několik let se vypracovali z undergroundové scény na jednu z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel. Na kontě mají doposud šest alb a několik ocenění. Jejich houpavá rytmika a důkladně propracované melodie se vám dostanou pod kůži. 

Mutanti hledaj východisko
Hudba

Dva spolužáci z pražské DAMU: rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku). Alternativní minimalistický hiphop a osobitá energická prezentace.

MUNROE
Hudba

Dvě výrazné osobnosti, černobílá estetika, nástrojový minimalismus, výrazné riffy, šamanský groove, jednoduchost přetahující se s tajemnou rafinovaností a refrény, které nedostanete z hlavy.

HLASkontraBAS oktet
Hudba

Jedinečné těleso složené z předních českých hudebníků v sestavě 4 kontrabasů a 4 hlasů. Koncept vychází z projektu HLASkontraBAS Ridiny Ahmedové a Petra Tichého, duo se ale rozrostlo a skladby jsou zaranžovány, tak aby plně využily možností, které přináší živé provedení osmičlenného souboru.

Sobota 3. 6.

Bizzare Band
Hudba

Sedmičlenná, vícehlasá a nástrojově rozmanitá kapela hrající mix folku, popu, šansonu, swingu, jazzu a dalších náhodně přidružených fúzí. Jejich hravé i ponuré české texty můžete na hudební scéně slýchat už deset let.

Makak Akustikus
Hudba

Pětičlenná kapela jejíž zvuk je postaven na souhře dřevěných nástrojů jako je violoncello, mandolína nebo kytara pracuje s odkazem moravského folkloru tak, že v jejich podání evokuje žitou a autentickou zkušenost.

Člověk krve
Hudba

Jeho písně se odehrávají v nejistém čase, přesto však rezonují s každým prožíváním v dnešní i zítřejší době. Ve svých magicko-folkových skladbách básní o své rodné krajině kolem Stříbrné Skalice ležící v Posázaví i dalších ponurých a polozapomenutých místech napříč Českem.

DŽEZVICA
Hudba

Balkánské rytmy a romská hudba. Violoncello, kytara, akordeon, viola, příčná flétna, perkuse a ženský trojhlas v originálních aranžmách. Skočné písně i tklivé balady. To je Džezvica!

Trombenik
Hudba

Kapela Trombenik brázdí vlny klezmerové hudby dobu akorát tak dlouhou na to, aby věděla, co jejich taneční verzi sluší. Jejich cílem je se s posluchači, tanečníky a diváky jednoduše bavit. Někomu jejich hudba připomene 30. léta, někomu vylehčené balkánské dechovky, pro někoho zazní trocha jazzu a někomu přijde, že hraná píseň je přímo cikánská.

NIKA
Hudba

Skladatelka a písničkářka, vydala debut album Flesh & Soul, zpracovávající témata vztahů, manipulace, násilí. Ovlivněna rockem, jazzem i klasikou. S doprovodnou kapelou nominována na cenu Jantar.

Sépie z hor
Hudba

Kapela tvořená čtyřmi přáteli a zkušenými hudebníky se zaměřuje na moderní jazzovou hudbu, která je založena na improvizaci, experimentování a opakující se motivy. Jejich živá vystoupení jsou plná energie a inspirace.

Poslechni si exkluzivní mix v našem Spotify playlistu!

Co je Habrovka?

Festival HABROVKA svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pestrý program pak představuje neoposlouchané kapely a neokoukaná divadelní představení, zajímavý doprovodný program a řadu dalšího. Jsme festival, který si na nic nehraje. Na zahradě kostela sv. Františka kousek od rušné Budějovické na vás čeká něco zcela jiného, než na co jste u hudebních festivalů zvyklí. K tomu připočítejte domácí pokrmy, dobré pivo a další pochutiny. Sobotní dopoledne je tradičně věnováno dětem.

Pokud vás toho o Habrovce zajímá více, nahlédněte do minulosti festivalu.

Jak bylo?

Mrkněte na aftermovie z Habrovky 2022 a bude vám jasné, že letos nesmíte chybět!

Děkujeme za podporu!