Tento rok se HABROVKA promění v jednu velkou literární kavárnu pod širým nebem. Proto jsme se rozhodli letos v rámci doprovodných programů představit zajímavá nakladatelství, výstavy, oslovili jsme básníky a další umělecké duše. Jo a bude i piano.

Doprovodný program

 
PŘESTUPNÍ STANICE

Žižkovský sociální podnik, který se zabývá slow fashion módou a dává druhé šance lidem bez domova. Prodavači bez domova rádi poradí s jedinečnými módními kousky i doplňky a pozvou i na pravidelný program. Přestupka je totiž zároveň i komunitní prostor, který vzbuzuje v širší veřejnosti zájem o různá témata skrze debaty, přednášky, promítání filmů nebo workshopy.

 
SPOLEČNOST PRO KREATIVITU VE VZDĚLÁVÁNÍ

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání představí aktivity pro děti, během kterých se pod vedením umělců a zkušených lektorů seznámí hravým způsobem s tématy matematiky, udržitelného rozvoje a sousedských vztahů. Objevování a poznávání světa kolem nás je zábavné dobrodružství, ke kterému vás srdečně zveme!

 

Uměním prostoupený program, kde si (nejen) děti zatvoří, zatančí a zadělají na prima den a nezapomenutelný zážitek.

VALDŠTEJNSKÉ CAFETERIUM

Zahradní kavárna v romantické maringotce.

Nakladatelství BAOBAB

Malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Baobab se věnuje vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracují s nastupující generací výtvarníků. Organizují a iniciují menší kulturní akce na propagaci nekomerční literatury a divadla, pořádají literární čtení a výstavy.

LOUTKY BEZ HRANIC – LOUTKOVÝ AUTOMAT

Divadelní loutkový automat hraje na vaše přání. Loutková výtvarná dílna „Vyrob si a hraj“ – výroba jednoduchých loutek a hraní vlastních loutkových produkcí přímo v Automatu. Umělecká koprodukce spolků Loutky bez hranic a RybaŘvoucí.

Kétos: Poetické krváky od Váchala k Lazarové

Básnířka Zuzana Lazarová a překladatel/nakladatel Ondřej Cikán představují program nového rakousko-českého nakladatelství Kétos, zaměřeného na překlady „nepřeložitelného“ z češtiny do němčiny. Čtou česky i v poetických německých překladech. Svou duší a krví jsou přítomni i K.H. Mácha, Josef Váchal, Vítězslav Nezval a J.H. Krchovský.

Na Habrovce budou mít stánek a dvě čtení v 15:00 a 17:00

DIVADELNÍ KLUB ŠKOLKA

Vznikl svépomocí v soukromé části bývalé mateřské školy v ulici Karla Marxe na okraji panelákového sídliště Výsluní (Šestistovky). V přízemí sídlí firma na svářečky, nabíječky a kompresory, kterou vlastní maminka Báry. V prvním patře mají byt propojený se sousedními volnými prostory a vlastním vstupem z přízemí. Tuto nevyužívanou část objektu, kde si kdysi hrály malé děti s učitelkami a poté je vystřídal fotoateliér, skupinka mladých lidí přetváří na komorní scénu s hledištěm pro čtyři desítky diváků, šatnami, toaletami a zázemím pro divadelní klub. „V regionu nejsou téměř žádná malá komorní divadla. Nechceme konkurovat těm velkým, zavedeným. Jde nám o jinou, intimnější atmosféru a bližší kontakt s publikem.“ tvrdí Pavel.

Místní místním

Místní místním vytváří síť spřátelených, sociálně přívětivých podniků, které chtějí nabízet potřebným lidem určité služby zdarma. Jednoduchou, přímou pomocí otevírají podniky různého druhu zároveň prostor k setkávání se, vytváření sociálních vazeb a vztahů mezi lidmi.
Služby podniky nabízejí zdarma, primárně lidem bez domova a v nouzi. Využít je však může kdokoliv, ať je to cestovatel, cizinec, soused nebo náhodný kolemjdoucí. Projekt klade důraz na lidský, nediskriminující přístup a sousedskou výpomoc.

Elpida, o.p.s. 
(Život začíná v šedesáti)

Pomáháme seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Realizujeme dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů. Provozujeme dvě vzdělávací a kulturní centra pro seniory z celé Prahy, krizovou Linku seniorů 800 200 007, vydáváme časopis Vital a mnohé další. Na festivalu HABROVKA Elpida představí nejlepší kurzy pro seniory z Prahy, časopis Vital a také pletařskou dílnu Ponožky od babičky). Rádi pletete nebo si tuto dovednost chcete po letech osvěžit? Budeme pro vás na stánku celý den a k dispozici budeme mít klubíčka vlny i jehlice. Naše famózní pletařky vám rády předají zkušenosti a budou s vámi sdílet tradiční postupy.

Výstava fotografií studentů Centra Elpida

Klub amatérských fotografů Elpida se schází již řadu let a má za sebou mnoho výstav. Seniory z Elpidy baví pohled skrze hledáček fotoaparátu a rádi pozorují dění kolem sebe, společnost a svět, ve kterém žijeme. Tato výstava je inspirovaná celoroční prací s díly vybraných českých fotografů, se kterými se senioři nejdříve podrobněji seznámili a následně se jejich dílem volně inspirovali. Nahlédli tak například do zasněného světa Josefa Sudka, podívali se očima Karla Čapka na obyčejné věci kolem nás nebo znovu oživili éterické postavičky z posledních fotografií Františka Drtikola. Klub lektorsky vede MgA. Pavla Pražáková.

Amnesty International

Dobrovolné hnutí lidí, kteří usilují o dodržování lidských práv na celém světě.

Proto vedou kampaně, pořádají veřejné akce, zastávají se obětí bezpráví a usilují o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství.

Kontakt

Festival pořádá registrovaný spolek 

Pražská společnost bloumající veřejnosti

 

E-mail: info@habrovka.cz

Telefon: +420 739 315 652

Kde se Habrovka koná

Najdete nás na této adrese:

U Habrovky 66/2, 140 00 Praha 4-Krč

© 2018 by Habrovka

Festival probíhá

Pátek 16:00 - 24:00
Sobota 10:00 - 24:00

 

  • Grey Facebook Icon