Doprovodný program

 
BAOBAB

Baobab je malé rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili Juraj a Tereza Horváthovi. Podstatnými důvody k založení nakladatelství byla, kromě vlastní tvorby, především potřeba navázat na 90. léty narušenou tradici české ilustrace a knihy pro děti a vydávat knížky mladým ilustrátorům a autorům, kteří jinak neměli možnost na knižní trh proniknout.

 

Baobab úzce spolupracuje s Nadací Miroslava Šaška, Vysokou školou uměleckoprůmyslou a knihkupectvím a galerií Xaoxax v pražských Vršovicích.

baobab II.jpg
KAVÁRNA NA KOLECH

Kavárna na kolech je zmenšená a pojízdná podoba Tiché kavárny, první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. V karavanu si můžete dát skvělou kávu, domácí ledový čaj nebo dobroty z Tiché cukrárny. Všechny provozy společně patří pod organizaci Tichý svět - chráněná pracoviště. Nejen neslyšící číšnice a číšníci vám rádi připraví, co jen si budete přát. Není třeba bát se objednávky, stačí jen ukázat prstem v menu, zvědavci se můžou dozvědět i nějaký ten znak. Těšíme se na vás!

img_8695-scaled.jpg
KUCHAŘKY
BEZ DOMOVA

Jako doma – Homelike, o.p.s. je nezisková organizace, která se věnuje ženskému bezdomovectví. Jejím cílem je společnost, kde každý má možnost důstojně bydlet a kde nejsou sociální a genderové nerovnosti. Jedním z jejich projektů je jedinečná vegetariánská jídelna, která v outdoorové verzi opět zavítá na Habrovku. 

unnamed.jpg
KNIHOVNA VĚCÍ

Knihovna věcí je prostor v centru Prahy s řadou různých věcí, které si můžeš půjčit. Nic nekupuješ, jen si za malý poplatek půjčíš věc, když ji zrovna potřebuješ. Nesdílíme ale jenom věci, organizujeme také workshopy, při kterých se učíme upcyklovat a pracovat rukama.

Knihovna věcí tu je od toho, aby ti pomohla zažívat nové zážitky, učila tě a ti vytrhla trn z paty, když to potřebuješ – vše ekonomicky i ekologicky.

Hlásíme se k myšlence minimalismu a snažíme se tak ulehčit planetě i našim peněženkám.

DSC02497_edited.jpg
Ciegos00003 copia.webp

 

"Jsme uprostřed života,
v objetí smrti."

Výstava nových grafik mexického malíře, žjicího v Čechách, Eduarda Lary Alvareze Tostada. Prvních sedm rytin z rozsáhlého cyklu, inspirovaného cyklem Tanec smrti od německého renesančního malíře Hanse Holbeina ml. 

EDUARDO LARA
Tanec smrti
SKAUTI Z KRČE

Chodit naboso by byla příjemná kratochvíle, jen kdyby nebylo střepů, klacků a bodláčí. Na workshopu barefoot bot si můžete vyrobit sandále, ve kterých budete obutí neobutí a střepy, klacky a bodláčí jimi budou poněkud utlumeny.

skauti_edited.jpg