Doprovodný "offprogram" 2023

V rámci doprovodného programu pravidelně představujeme zajímavé projekty, neziskové organizace a zážitky, které jinde nenajdete. Co vás letos čeká v našem "offprogramu"?

Moje tělo je moje

Zraňující komentáře, týkající se toho, jak vypadáme, posměšky, urážky – většina z nás to bohužel zažila nebo stále zažívá. A bolí to. CHCEME TO MĚNIT. Každý člověk si zaslouží respekt bez ohledu na to, jak vypadá. Za svoje tělo si nesu zodpovědnost, ale není mojí povinností vyhovovat představám jiných lidí.

Kosmo_nauty

Biblický had. Had v rajské zahradě. Had, který přemluvil Evu k ochutnání ovoce ze stromu poznání dobra a zla. Jakou může mít had podobu a tvář? Přijďte si vytvořit nevšední hadí loutku. Vítány jsou přebohaté ornamenty hadí kůže a odvážné kombinace. Nevšední dobrodružství s hadím maňáskem na ruce zaručeno! Workshop vede kosmo_nauty!

ČOOLEK

Živočich Čoolek Vám dává možnost ochočit si jeho autorské taky živočichy. Originální výtvarnice Bára Voldrábová šije hračky s punkovým srdcem. Na Festivalu HABROVKA bude mít v sobotu výtvarný workshop pro děti.

Ateliér Jen sen

Ateliér Jen sen sídlí ve skalách u řeky Kocáby. Veronika Koucká tu tvoří knížky a ilustrace, většinou kreslí tuší na papír. Ze svých obrazů potom ručně vyrábí notesy. Ateliér nabízí také pexesa, zrcátka nebo pohlednice. V tvořivé dílně Ateliéru Jen sen si můžete vyzkoušet techniku Bunta - tisk indickými dřevěnými razítky na látku a ruční papír.

Nakladatelství BAOBAB

Malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Baobab se věnuje vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracují s nastupující generací výtvarníků.

Nakladatelství KHER

Nakladatelství romské literatury KHER vzniklo na myšlence dlouhodobě podporovat vznik, propagaci a rozvoj literatury Romů nejen z ČR. Jejich nejčerstvější novinkou je komiks Žofi Z-4515, který je prvním komiksem v ČR o holocaustu Romů a který je k nahlédnutí a zakoupení i na HABROVCE.

HomeSharing

Homesharing je sdílená péče. Moderní a přirozený systém podpory rodin dětí s mentálním či kombinovaným postižením. Propojuje dlouhodobě pečující rodiny s rodinami či jednotlivci, kteří chtějí a mohou část svého volného času věnovat dítěti s postižením a pečovat o něj jako jeho tzv. hostitelé.

Letos pořádají první ročník putovního festivalu Naproti, který si klade za cíl zviditelnit téma pečujících, hostitelů a homesharingu, jako přirozeného způsobu podpory rodin dětí s mentálním či kombinovaným postižením.

Silvia Belis: Lineage

Výstava představí cyklus dřevěných plastik a obrazů, tvořených technikou intarzie. Struktura dřeva je zde jakousi mapou, která vypráví příběhy. Tyto příběhy nás vedou hluboko do minulosti a odkrývají podobizny našich předků, bájné bytosti a krajiny.

Přihlaste se k odběru novinek!