Doprovodný program 2024

V rámci doprovodného programu pravidelně představujeme zajímavé projekty, neziskové organizace a zážitky, které jinde nenajdete. Co vás letos čeká?

Zeptej se vědce

Chceš se ptát vědců, ale nemáš k tomu příležitost? Přijď za námi, moc rádi ti odpovíme. Řídíme se heslem: Neexistují blbé otázky!

Bohemia Cider

Sociální podnik, zaměřující se na výrobu cideru z českých jablek a dalších produktů z vlastního ovoce, který zaměstnává osoby ohrožené sociálním vyloučením na trhu práce.

Ponožky od Babičky

Značku Ponožky od babičky založila nezisková organizace Elpida v roce 2014. Už řadu let přináší radost a možnost seberealizace více než 200 pletařkám z celého Česka. Každá má svůj styl, každý pár je tedy originál. Zakoupením ponožek podpoříte nejen pletařky, ale také další aktivity pro seniory v Elpidě. Ať vás ponožky hřejí na nohou i na srdci.

LOUTKY V NEMOCNICI

 

Spolek se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již devatenáct let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí a seniorů v nemocnicích a léčebnách. Loutky dokáží u nemocných často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. Ať je Vám 8 nebo i 88, ať se těšíte, že už budete brzo zdraví anebo víte, že se nemáte kam vrátit. Prostřednictvím divadelních představení, her a písniček se snažíme pomoci v procesu uzdravování, snažíme se otevírat prostor ke hře a komunikaci o prožívané realitě.

KRAJINOU S FRÍDOU

Putuji krajinou se svou malou dcerkou. Bratříkovskou krajinou s výhledem na daleké Krkonoše, za zády s Jizerkami a ve stínu Černostudničního hřebene. Krajinou své psychiky, která po příchodu dítěte zakouší nové zkoušky.

UMĚNÍ-UMĚNÍ.CZ

 

Projekt výtvarné lektorky a galeristky Jiřiny Bělohradské, která stvořila Skřítka Výtvarníčka. Ten posílá dětem dopisy, které je inspirují k vlastní tvorbě. Na HABROVCE si budou moct společně vyrobit světelný obraz na okno. 

Kosmo_nauty

Součástí každodenního života Inuitů bylo tradiční vyrábění ochranných talismanů, které se zavěšovaly na oděv, zbraně, kajaky nebo do iglů. Amulety měly jejich nositele ochránit před nemocí a neštěstím nebo měly zajistit úspěšný lov. Mohly mít podobu vyřezávaných zvířat nebo drobných figurek, nalezených objektů, peříček, zubů a drápů divokých zvířat. Přijďte si vyrobit vlastní inuitský amulet! Workshop vede kosmo_nauty!

ČOOLEK

Živočich Čoolek Vám dává možnost ochočit si jeho autorské taky živočichy. Originální výtvarnice Bára Voldrábová šije hračky s punkovým srdcem. Na Festivalu HABROVKA bude mít v sobotu výtvarný workshop pro děti.

Nakladatelství KHER

Nakladatelství romské literatury KHER vzniklo na myšlence dlouhodobě podporovat vznik, propagaci a rozvoj literatury Romů nejen z ČR. Jejich nejčerstvější novinkou je první romsko-české leporelo o lakomém sedlákovi a důvtipném Romovi.

Nakladatelství BAOBAB

Malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Baobab se věnuje vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracují s nastupující generací výtvarníků.

HomeSharing

Přátelství, dobrodružství, dobrý pocit, tady a teď – to je homesharing.
Homesharing spojuje obyčejné lidi, jako jste vy nebo váš soused, s rodinami, které pečují o dítě s mentálním postižením. Je to přirozený způsob, jak pečujícím rodinám pomoci. 

Jak to funguje? Hostitel (rodina či jednotlivec) si bere dítě pravidelně, například na odpoledne dvakrát za měsíc, do své péče. Společně tráví čas, jdou na procházku, uvaří si oběd, hrají si. Večer se pak dítě vrací zpátky domů. Rodiče mají čas nabrat nové síly. Děti získají nové vztahy, zkušenosti a dovednosti. Hostitelům homesharing přináší radost a dobrý pocit, příležitost učit se trpělivosti a empatii. Zastavte se u nás pro víc informací a pro příběhy. A když se vám bude homesharing líbit, můžete se přidat k prima partě hostitelů. Staňte se hostitelem a  a pomáhejte s námi. 

Pivovar Valeč

Pivovar byl po mnoho dekád důležitou součástí centra Valče a nyní po necelých sto letech znovu zaujme svou pozici propojující labužnictví, slovesnou kulturu, moderní techniku i zodpovědnost k tradici.

Tichá kavárna na kolech

Kavárna na kolech je zmenšená a pojízdná podoba Tiché kavárny, první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. 

Bali Gado-Gado a Batik Hati

U stánku česko-indonéské rodiny ochutnáte Gedeho balijské dobroty a můžete si vybrat batik, tradiční látku z Jávy, kterou vám představí Míša. V sobotu si u nich také budete moct vyzkoušet tradiční techniku voskového batiku.

Přihlaste se k odběru novinek!