I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

Pátek 1/6

18:00
Folklorní mejdlo

Folklorní mejdlo stage aneb Povznesení ducha i těla u cimbálu  - živý folklorní večírek s pravou moravskou cimbálkou, u které se popíjí vínko, zpívá a tancuje. Krojovaní tanečníci vás přímo u muziky naučí, jak se na takovou hudbu pohybuje. Stud stranou -  FM Stage uvítá příznivce všech hudebních žánrů, podpůrní folkloristi s hudebními nástroji vítáni! 

Pátek 7/6/2019

Hudba a divadlo už od čtyř odpoledne.

16:00
Jumper Cables

Hudební skupinu The Jumper Cables tvoří zkušení hráči, kteří s jinými kapelami procestovali téměř celou Evropu a část USA.
Společně zde vytváří autorské skladby zpívané v angličtině s neotřelými harmoniemi a pevnou rytmikou, stejně tak i několik coverů známých hitů. To vše na bázi původní americké akustické lidové hudby.

17:00
Vladimír Merta & Ondřej Fencl & Michal Hnátek

Veterán a základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta už téměř deset let vystupuje v duu s dvakrát mladším klavíristou a kytaristou Ondřejem Fenclem (též Marsyas, 5P Luboše Pospíšila, Hromosvod, Schodiště...) a příležitostně s dalšími muzikanty. Těšte se na Mertovy hymny (Chtít chytit vítr, Astrolog, K pětadvaceti, Začouzené sklíčko...) s nevšedním hudebním doprovodem.

19:00
DAS THEMA / TO TÉMA / KABARET(T) D/CZ

Česko-německý nabroušený kabaret s dvoujazyčnými přestřelkami, strkanicemi a přijemně dráždivou
kulturní harmonii. Konečně je to tady! První česko-německý kabaret přímo z Prahy, který nemilosrdně a s totálním osobním nasazením v divokých a něžných jazykových šarvátkách zkoumá následující:
Takže, proč tady vůbec žijeme (spolu)?! (tedy samozřejmě, že se zamiloval do... a pak...)
Existenční otázky na naší identitu a vlastní vnímání (méně-) cennosti v česko-německém kontextu, které
klademe sami sobě, obecenstvu a zvaným hostům, kteří mají k tématu co říct.

19:00
Folklorní mejdlo

Folklorní mejdlo stage aneb Povznesení ducha i těla u cimbálu  - živý folklorní večírek s pravou moravskou cimbálkou, u které se popíjí vínko, zpívá a tancuje. Krojovaní tanečníci vás přímo u muziky naučí, jak se na takovou hudbu pohybuje. Stud stranou -  FM Stage uvítá příznivce všech hudebních žánrů, podpůrní folkloristi s hudebními nástroji vítáni!

20:30
Timbasa

Skupina Timbasa vznikla v roku 2013. Spočiatku prevážne timba skupina bola inšpirovaná velikánmi modernej kubánskej hudby (Isaac Delgado, Tirso Duarte, Los Van Van, Havana de Primera and others). Nový smer nabrala po tom, ako členovia skupiny absolvovali nejednu študijnú cestu na Kubu, kde sa venovali poznávaniu tradičných kubánskych rytmov. Tá najdôležitejšia zmena sa však ešte len mala udiať. Tou je nesporne príchod nového člena do skupiny, legendy afrokubánskeho folklóru, Marthy Galarraga.

22:00
KAR - Studio Damúza & Fekete Seretlek

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pěti hlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku - u stolu se skleničkou vína v ruce.

23:00
Fekete Seretlek

Skupina Fekete Seretlek se nechává inspirovat, využívá a míchá, zpracovává a proměňuje tradiční lidové
motivy a písně z celého světa a přetváří je v nové originální tvary a kompozice. Akordeon, violoncello,
trumpeta, kontrabas, housle, cajon a pět hlasů. Šest hudebníků a zároveň herců, absolventů různých
ročníků pražské DAMU – Divadelní Akademie Múzických Umění v Praze.

Kontakt

Festival pořádá registrovaný spolek 

Pražská společnost bloumající veřejnosti

 

E-mail: info@habrovka.cz

Telefon: +420 739 315 652

Kde se Habrovka koná

Najdete nás na této adrese:

 

U Habrovky 66/2, 140 00 Praha 4-Krč

© 2018 by Habrovka

Festival probíhá

Pátek 16:00 - 24:00
Sobota 10:00 - 24:00

 

  • Grey Facebook Icon