Sobota 21|8|2021

Hudba a divadlo už od rána.

225392513_825863128291700_35241044994769897_n.jpg
10:30
Kočička z kávové pěny / Divadlo Na kárce
Zahrada

Byla jednou jedna kočička.

Ne velká, ne maličká.

Narodila se odpoledne

přesně o půl jedné,

ale popořádku...

 

Inscenace určená pro ty nejmenší od jednoho roku do 5 let.

11:30
Cirkusárium / divadlo Toy Machine

Na vědomost se dává, že do města přijíždí nejmenší zvířecí cirkusové varieté na světě. Tento cirkus je ojedinělý tím, že v něm žádných lidí nevystupuje anóbrž program čistě ze zvířecích kousků jest sestaven. Každé představení je originál. Zveme malé a velké, tlusté i tenké!

Zahrada
Cirkusárium.jpeg
IMG_9893.JPG
Zahrada
13:00
Řev na hřišti & Studio Damúza / Zahrátky
Haeri I.jpg
13:00
Haeri

Šestičlenný ženský pěvecký sbor věnující se tradiční gruzínské vokální polyfonii.
Lidové a církevní písně ze všech oblastí Gruzie, ve kterých je polyfonie rozvinutá.

Kostel
14:00
Polansky versus Langman

Ve chvíli, kdy se Emül po sedmi letech v zahraničí vrací do Prahy a kdy se Andrej s rodinou stěhuje z Prahy do Berlína, se rodí projekt Andrej Polanský wtf Emül Langman. Na ose Praha-Berlín tak vznikají od roku 2012 nové alternativní tvary přesahující hranice. Andrej a Emül se vrací k písním, které již hráli s kapelou All Tomorrow's Parties Band a znovu rozebírají materiál do posledního šroubku, aby pak znovu sestavili nové objekty.

Polansky versus Langman.jpg
Malá stage

Kolik krtků na zahradě máš, tolikrát jsi zahradníkem aneb kdo seje vítr, sklízí a bouří. Divadelní hřiště pro hravé děti od 3 do 100 let. Do volné hry vstupují zahradníci a mění pravidla hry, jsou nevyzpytatelní jako počasí. Společně s dětmi se tak stávají tvůrci příběhu. Zahrátky je možné navštívit průběžně.

15:00
Nebezpečí přetečení

Briskní, úderná a pečlivě artikulovaná událost

vycházející z té největší společenské hry.

Etiketa, vole!

Divadelní projekt Marty Hermannové a Matyáše Míky z KALD DAMU, který vznikl přímo pro Habrovku.

Malá stage
08_Nebezpečí přetečení_Proces 020_ Jakub Hons.jpg
15:00
Eliška Sýkorová + AN-NA

AN-NA

Housle, looper a hlas. Plachá hudba od rány.

Eliška Sýkorová

Poetická písničkářka s klavírem a akordeonem. Písně o cestách do velkých dálek i do sebe.

Obě skládají originální písně, každá ale používá jiné postupy. Jakožto bývalé dlouholeté spolubydlící jsou zvyklé spolu sdílet domácnost, vařit improvizovaná jídla z rýže a čočky, hovořit o životě, chodit s batohem na vandry po Čechách... Pro letošní Habrovku si připravily program, ve kterém svou tvorbu prolnou a navzájem se v písních svými hlasy a nástroji podpoří.

Kostel
AN-NA_Eliška Sýkorová.jpg
16:00
TokDat
Tokdat.jpg

Čtyřčlenné hudební těleso TokDat je autorský projekt skladatele a kytaristy Tomáše Miky. Kapela je založena na syrovém zvuku jazzového kvartetu a na nekompromisních kompozicích pohybujících se na hraně minimalismu a maximalismu, v nichž se nevyhnutelně promítá např. soudobá klasická hudba, lidová hudba, jazz nebo populární a rocková hudba. Důraz je kladen především na rytmickou spletitost a na propojení jednotlivých nástrojových partů, které navzdory své individuální strohosti dohromady tvoří komplexní celek.

Hlavní stage
Hlavní stage
17:40
TooT Ensemble

Originální Pražský "New wave marching band" založený Davidem Lomičem (Tygroo, Nerez) se inspiruje různými žánry elektronické taneční hudby. Hutný zvuk šestičlené dechové sekce a nekompromisní bubenické trio vytváří živou energii, která vás pohltí a jen tak nepustí.

Toot ensemble.jpg
Kucharski.jpg
19:15
Kucharski
Hlavní stage

Hudební skupina Kucharski vznikla v roce 2018 na popud básníka, výtvarníka a lékaře doktora Kucharského, který pro kapelu píše texty a zároveň s kapelou spolupracuje i na tvorbě hudby, přestože v kapele sám aktivně neúčinkuje. Domovské město kapely je Třebíč a velká část členů se již dříve setkala v hudebním tělese Fru Fru. Skupina Kucharski v květnu 2019 vydala své debutové album "Láska co bezhlavě bolí". Nové album "Bez názvu" vyšlo v dubnu 2021.

Hlavní stage
20:45
Allstar Refjúdží Band

Sdružení hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání, životních i politických postojů.
(Francie, Chile, Sýrie, Gruzie, Čína, Švýcarsko a ČR). Jeho posláním je otevírat skrze hudby témata spojená nejen s migrací ale taky poukazovat a komentovat problémy, které se koneckonců týkají nás všech. Živelná, sebeironická a upřímná reflexe života v Čechách skrz oči přicházejícího cizince je neotřelým a originálním hudebním poselství. Hudebně skupina míchá kurdský folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, dixieland, brass, rap a další žánry.

Allstar Refjúdží Band.jpg
něco něco.jpg
22:00
něco něco
Sál

Zpěvačka Alžběta Trusinová (Neřvi mi do ucha) a Tomáš Tkáč (Pris), který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a kytaru. Duo žánrově plynule přechází od barevného weird popu přes potemnělou elektroniku až ke špinavým tanečním plochám, které ve svém dynamickém živém setu patřičně zdůrazňuje. Elektronickou hudbu doprovází české texty.