I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

Pátek 1/6

Sobota 8/6/2019

Sobotní dopoledne bude již tradičně patřit dětem (a možná tak trochu i hravým rodičům).

10:00
Loutkoviště (Art Prometheus + Waxwing Theatre)

Děti! Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V našem loutkovišti si můžete vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. A když nevíte jak začít, je tu pro vás kouzelný začátkovač, kde si můžete vylosovat začátek pohádky. Loutka+hriště=Loutkoviště.

Amfiteátr
11:00
Robert Ferenc

Vyrůstal v dětském domově, kde již v pěti letech vybrnkával melodie na piano jen podle sluchu, v deseti se pak naučil noty. Začal studovat hudební konzervatoř v Praze, ale nedokončil ji. Psychické problémy ho dovedly až k životu na ulici, kde si na živobytí vydělával hraním na piano na Masarykově nádraží a u Národního divadla. Zúčastnil se soutěže Pianista roku, kde se umístil na 4. místě.

Poezie stage
12:00 a 15:00
Sbor Lada

Lada je pražská skupina děvčat, jež se scházejí v kuchyni vinohradského bytu, by s láskou pěly něco z pokladu moravských a slovenských lidových písní.

Kostel
13:00
Konvrzek & Kalivoda

Svérázný hudebník, tvůrce hudebních nástrojů Jiří Konvrzek podpořený basistou Lukášem Kalivodou. Písně ze života v nadsázce dovedené až k absurditě, v nichž se (ne)bojácně a (ne)stydatě objímá blues i punk s šansonem, folkórem a třeba i jazzem či...

Amfiteátr

Big band VOŠ KJJ je moderní 17 členný jazzový orchestr, který byl založen a je veden Milanem Svobodou v rámci Vyšší odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 2016 tento big band vystoupil v rámci Pražského jara. Orchestr převážně hraje originální kompozice svého lídra, Milana Svobody, nicméně součástí jeho repertoáru jsou i klasické melodie bigbandové hudby.

14:00
Milan Svoboda & Big band VOŠ KJJ 
Hlavní stage
16:00
Ploy
12:00 - 16:00
CirkCafé

Libo-li kávičku po obědě? Vychutneje si ji v atmosféře divadelního kabaretu. Podávat se budou speciality, které zajisté uspokojí vaše chuťové pohárky! Způsob podávání bude jedinečným zážitkem. Tak přistupte blíže a objednávejte si...

Zahrada
12:30
Tibor Žida

Tibor Žida je kytarista, zpěvák a skladatel, kterému se daří propojovat hudební tradice (ať už tu jazzovou, či romskou) se současnými vlivy. Na letošní Habrovce chce Tibor představit romskou hudbu, která ho v životě ovlivnila a která je úzce spjata s jeho geny, takže se můžete těšit na romskou hudbu ze Slovenska, Maďarska, Rumunska, balkánu a Ruska.

Kostel
15:00
Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Šli dva, šli tři. Vlastně šli čtyři a ještě kůň k tomu. 
Šli dlouho, šli lesem. A kam došli? Do Železného zámku! 
Loutková pohádka Karla Jaromíra Erbena inspirovaná výtvarníkem Zbyňkem Sekalem.

Poezie stage
16:00
Marching gang

Marching Gang je kapela čtyř bubeníků, která vznikla na konci roku 2017 v Praze. Jedinečný žánr definuje spojení pochodových bubnů a elektroniky. Svým energickým vystoupením plným pulzujícího groovu, vytvářejí show, která v České republice nemá obdoby.

Hlavní stage
17:00
Babylon

Bylo to tak dávno, že už si nikdo nepamatuje, kdy se to vlastně stalo… Říká se, že v těch časech lidé mluvili stejným jazykem a všichni si navzájem rozuměli. Lidé po sobě chtěli zanechat vzpomínku na věky věků. "Shromažďme se všichni a postavme vysokou věž!“, řekl jeden. „Postavíme si věž do nebe!“, řekli ostatní. Celé město vzniklo kolem hory, na které se stavěla věž. Město Babylon. 

Děti různých kultur předvedou představení o tom, jak letí čas, jak se svět obnovuje a jak lidé vzájemně komunikují.

Amfiteátr
17:00
Oldřich Janota

Neúnavný hledač neprošlapaných cest, nezaměnitelný zpěvák a kytarista, básník a příležitostně i břitký fejetonista. Zahloubaný hlas Oldřicha Janoty nás zavede do velmi subtilního světa představ a pocitů, kde každé slovo má kouzelnou moc vyvolat další asociace. Jeho současný repertoár tvoří jak písně z počátku osmdesátých let, tak především nová, minimalistickými postupy a etnickou hudbou ovlivněná tvorba.

Poezie stage
18:00
Vanua 2

Rytmika legendárního Blue Effectu, tedy bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Ŕíha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil. Trojici muzikantů doplnil kytarista a zpěvák se „sealovským“ hlasem Yannick Tevi, pocházející z tichomořského ostrova Vanuatu a kytarista Honza Ponocný. Pětice muzikantů osciluje mezi popem a rockem.

Hlavní stage
19:30
Vlez v Les

„Bajky jsou rozsáhlá komedie, jejímž jevištěm je celý svět.“ (La Fontaine)

Vzali jsme jeviště a svět, přesunuli je do lesa a čekáme. Jsme zvířata společnosti. Zabíjíme jen z nutnosti. Divokost je v každém z nás. 
Nový Cirkus, masky a les nás přivedou do světa zvířat. A třeba se vám už nebude chtít vrátit zpět.
Jedinečná performance, vytvořená skupinou scénografů, hudebníků a akrobatů z company Feel the Universe, která na loňském festivalu excelovala, pouze pro festival HABROVKA!

Les za hlavní stage
20:30
minus123minut

Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se nejen dobře tančí, ale jelikož jde o výjimečné muzikanty, dobře se na ně také dívá.

Hlavní stage
22:00
20 000 židů pod mořem

20 000 židů pod mořem kradou scénografie cizích představení a dělají si v nich, co chtějí. Novou improvizační skupinu tvoří herci z DAMU a  Konzervatoře Jaroslava Ježka, kteří při herecké improvizaci berou do hry prostor a prostředí jako rovnocenného partnera. Přijďte společně s herci prožít situace, které se už nebudou opakovat.

Amfiteátr
23:00
Queens of Everything

Queens of Everything patří ke stálicím rock'n'rollových a punkových večírků a právě oni letošní ročník Habrovky ukončí. Již od roku 2008 brázdí pódia nejen českých klubů a festivalů se svojí výbušnou směsí punku, swingu a rock'n'rollu. Jejich zvuk charakterizuje nejen nezbytný kontrabas a řádně „okouřená“ kytara, ale hlavně téměř bigbandová dechová sekce. Na svém kontě mají „Královny“ jedno EP a jedno dlouhohrající CD s názvem „Game for Life“ z roku 2010.

Sál