I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

Pátek 1/6

12:00 a 15:00
Subito
Kostel

Komorní smíšený sbor Subito je vokální soubor, který působí od roku 2008 při Základní škole u sv. Štěpána v Praze. Repertoár sboru je poměrně široký, zaměřuje se však nejvíce na tvorbu duchovní i světskou z období renesance a baroka a současně i 20. století. Většina uváděných skladeb je určena sboru a capella, avšak sbor na své koncerty pravidelně zve instrumentalisty (varhany, housle, violoncello, smyčcové kvarteto, nebo i cimbálovou muziku). Dramaturgie koncertních vystoupení vždy vychází z touhy objevovat nové souvislosti a inspirační zdroje autorů sborové tvorby.

Sobota 8/6/2019

Sobotní dopoledne bude již tradičně patřit dětem (a možná tak trochu i hravým rodičům).

medvediu.jpg
11:00
Loutky bez hranic: Tři medvědi a drzá Máša

Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál?

Zahrada
romske-pohadky.jpg
12:00
Krutý krtek: Romské pohádky

Červená karkulka, Šípková Růženka, Bajaja... Kdo by neznal aspoň jednu českou pohádku. Ale kolik
znáte pohádek romských? Jsou v mnohém odlišné, ale společné mají dobrodružství, vtip a hlavně dobrý
konec. Romské pohádky kombinují krátká vtipná vyprávění pherasuňi paramisi a hrdinské pohádky viteziko
paramisi. Součástí divadelního představení jsou také tradiční romské písničky, hrané a zpívané živě.

Zahrada
manouche.jpg
13:00
Trio Carlos Manouche
Amfiteátr

Tschavolo Carlito Vlasák je 16 letý, talentovaný kytarista, který má za sebou mnoho hudebních vystoupení v zahraničí na festivalech jazz manouchese svým otcem Carlosem Vlasákem, který ho doprovází na kytaru. Doplňujícím článkem Carlos manouchetria je virtuózní hráč na akordeon Štefan Brychnač, vítěz několika mezinárodních soutěží, který už jako 11 letý vystupoval se zasloužilým umělcem Františkem Vyhnalem a později absolvoval hudební konzervatoř v Brně. Trio Carlos Manouche se věnuje hudbě nazývané gypsy jazz, jejímž stvořitelem a průkopníkem byl geniální kytarista Django Reinhardt.

14:00
NTS

S volnou improvizací, soudobou hudbou, jazzem i rockem experimentující trio Michala Nejtka (skladatel a klávesista, spolupráce David Koller, AGON, Face Of The Bass…), Petra Tichého (kontrabas, Ridina Ahmedová, Bran, Alvik, Vesna Caceres, Pavol Hammel…) a Štěpána Smetáčka (Wanastowi Vjecy, Krausberry, ex. Lenka Dusilová, James Harries atd.) působí na naší scéně jako zjevení.

NTS to sluší především na větších jazzových či rockových scénách, a to nejen vzhledem k hlasitějším pasážím, ale i používáním na trio nezvykle velkého množství nástrojů. Jazz ke kávičce od nich nečekejte.

Hlavní stage
nts-cal.jpg
dorota-barova.jpg
15:00
Dorota Barová
Amfiteátr

Zpívající violoncellistka, známá hlavně z kapel Tara Fuki, Vertigo, Tugriki, Aneta Langerová, a taky ze spolupráce s Josefem Ostřanským, Lenkou Dusilovou, Beatou Hlavenkovou atd. si k hudební spolupráci přizvala dvě osobnosti české hudební scény - kytaristu Miroslava Chyšku (Illustratosphere, J. A. R., Die El.Eleffant!?) a baskytaristu Jakuba Vejnara (MUFF, November second atd.).

16:00
Michael Morávek & band
Hlavní stage

Zpěvák, textař a kytarista Michael Morávek je Srb ze slovenské vesnice, žijící od dětství v Německu, kde vystupuje se svou kapelou. Jeho nadčasové skladby jsou hluboce zakořeněné v tradici lidové hudby. Debutové album In Transit (Is What We Are) bylo z velké části nahráváno v Chicagu v Joyride Studio s držitelem ceny Gammy Brianem Leachem. Michael Morávek s kapelou intenzivně koncertují v Německu, ale v dalších evropských zemích i Americe.

moravek.jpg
hra-na-zuzanku.jpg
17:00
Hra na Zuzanku
Amfiteátr

Proč mi někdy neuvaříš špagety...? Mluv!
Jo, děvenko – život, to není škola. Život, to je něco docela jiného.
Kyl bedou čeben gál a ven zel vši miny. Sedlou li be zamotal a lekl bim. Kilí bimové. Čem žu barý a krzo
žu hubžu...
V Grónsku mrzne.

Ach to jsem ráda, že to mám za sebou... Tralala... tralala

17:00
Trio Bavlna
Kostel

Tři zpěvačky, které se nechávájí inspirovat tradiční hudbou krajů, ze kterých pochází, které procestovaly, nebo které je niterně hluboce oslovují. Nápěvy a vlny odlišných melodií spojují v autorské aranže - je to jejich oceán zvuků ze světa. Jejich nástrojem je dech a hlas. Zní v nich (zní z nich) Balkán i Arménie, Polsko, Slovensko i jiné čarokraje. Posluchači se s nimi vydají na cestu skrz kulturní rozmanitosti, které spojuje hudba.

ludove-mladistva.jpg
18:00
Ľudové mladistvá
Hlavní stage

Ľudové Mladistvá sú hudobný projekt skladateľa a klaviristu Martina Majla Štefánika.Originálny hudobný nápad kombinovať tradičnú ľudovú a folklórnu hudbu s prvkami jazzu, vážnou a modernou hudbou vznikol v roku 2015, keď sa Majlo pustil do prerobenia starej archívnej skladby “Ej, padá, padá rosička”. Výsledok je jedinečný a nezabudnuteľný. Svedčí o tom aj množstvo úspechov, ktoré kapela dosiahla za dva roky svojej existencie.

19:30
20 000 židů pod mořem
Amfiteátr

Tenhle improvizační soubor 20 000 židů pod mořem je složen převážně ze studentů DAMU, které zajímá, co se stane, když vstoupíte na jeviště, aniž by přesně věděli, co se následující hodinu bude dít. Loni se na Habrovce nesmírně pobavili a chtěj i letos. Improvizovat od nuly bude Vašek, Láďa, Bětka a Jáchym.

sousediu.jpg
hudba-praha.jpg
20:30
Michal Ambrož & Hudba Praha
Hlavní stage

Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény.  Zakladatel kapel Jasná Páka, Hudba Praha a Divoký srdce. V roce 2016 vydal desku Srdeční příběh  pod producentským dohledem Davida Kollera. Rok 2019 přinese další albový počin tohoto projektu.

22:00
Teatro Matita: Happy bones
Amfiteátr

Smrt. Proč z ní děláme tabu, když je všude kolem nás?Každodenní smrt je pomíjivá, když říká „Ahoj, to je dnes krásný den, viďte?“, ale my jí neodpovíme, jdeme svou cestou a děláme, že jsme nic neslyšeli. Toto představení není založeno na příběhu, ale na hudbě,z níž Matija staví všechny další složky hry. Tento způsob absurdní kompozice je srozumitelný každému. Je sdělná beze slov a s minimem prostředků: akordeon, hlas a trocha kostí. Je to koncert a zároveň loutkové divadlo.

helemese.jpg
23:00
Helemese
Sál

Hudební skupina Helemese je chanson-punkovým uskupením vycházejícím z alternativního pojetí chansonu, punku, blues i world music vyznačující se živelností, energičností, nadsázkou a ironií.